Bądź bezpieczny nad wodą! – spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 23 w Lublinie

W Polsce w tym roku utonęło już 130 osób. Niestety do końca lata liczba ta wzrośnie kilkukrotnie. Trzeba zauważyć, że wielu utonięć i wypadków nad wodą moglibyśmy uniknąć. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

O tym właśnie rozmawialiśmy z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 23 w Lublinie. Dzieci wysłuchały tragicznej historii Adama Radzikowskiego, który będąc nastolatkiem skoczył do wody „na główkę” i doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego. W wyniku tego wypadku od wielu lat porusza się na wózku inwalidzkim.

Oprócz przekazania ważnych informacji, dzieci miały okazję obejrzeć dwa krótkie filmy. Pierwszy o tragicznym skoku „na główkę” młodego człowieka oraz konsekwencji tej lekkomyślności na całe życie. Drugi film był szybkim instruktażem ratownika wodnego, który przedstawił ogólne zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz pokazał sposoby ratowania osoby, która w wyniku nieszczęśliwego skoku „na główkę” złamała kręgosłup i w następstwie uszkodziła rdzeń kręgowy.

Dzieci z zainteresowaniem i skupieniem słuchały Adama oraz czynnie brały udział w spotkaniu. Dziękujemy serdecznie za miłą atmosferę podczas całej prelekcji. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom uda się uniknąć wielu utonięć i niepełnosprawności. Do zobaczenia po wakacjach, oczywiście cali i zdrowi!!!

 

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Szkoły Podstawowej Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie